Solidarne z Ukrainą

Solidarne z Ukrainą

Drogie filmowczynie i filmowcy!

Ukraina potrzebuje waszej pomocy! Poniżej przedstawiamy listę organizacji, za pośrednictwem których możecie wpłacać pieniądze, które pomogą Ukraińcom przetrwać ten trudny czas.

1. Come back alive. Organizacja, powiązana bezpośrednio z dowództwem armii ukraińskiej, kupująca dla wojską najpotrzebniejszy sprzęt.

2. Army SOS.  Organizacja, zakupująca amunicję, sprzęt łączności i sprzętu ochronnego

3. SzpitalnicyZespół wsparcia medycznego, działającego bezpośrednio na froncie walk.

4. Skrzydła Feniksa. To organizacja, która zapewnia odpowiednie wyposażenie i umundurowanie. Zbiera także pieniądze na niezbędne leczenie rannych żołnierzy oraz remonty budynków wykorzystywanych przez armię.

5. Ukraiński Ruch Kobiet Weteranek. Ta grupa kobiet weteranek organizuje m.in. przygotowanie do działań w sytuacjach kryzysowych i obronnych.

6. Vostok SOS. Tutaj organizowane jest zbieranie funduszy na różne potrzeby armii. 

7. Voices of children. Organizacja wspierająca dzieci skrzywdzone przez wojnę.

8. Solidarni z Ukrainą. To polska zbiórka organizowana przez Pomagam.pl.

9. Polska Akcja Humanitarna. Tutaj Polska Akcja Humanitarna zbiera środki na pomoc Ukrainie.

10. Zbiórka Razom for Ukraine. Zbiórka polecana przez Ukraińców mieszkających w Polsce. 

11. Zbiórka doświadczonej ukraińskiej fundraiserki Katii 

12. Wesprzeć Ukrainę i Ukraińców możecie, kupując książki. Swoją zbiórkę prowadzi ArtRage. Pieniądze ze sprzedaży pakietów e-booków poświęconych Ukrainie trafią do Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Wesprzyj pomoc Polskiej Misji Medycznej dla Ukrainy: ·

13. Ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania Polskiej Misji Medycznej. 

14. Fundacja Otwarty Dialog. Także ta polska, znana organizacja prowadzi swoją zrzutkę na pomoc Ukrainie. 

15. Swoją zbiórkę prowadzi Polski Czerwony Krzyż

16. Zbiórkę organizuje także Ukraiński Dom w Warszawie. Można wpłacać pieniądze na rzecz Domu albo też przynieść dary, takie jak: leki, żywność, koce itp.

17. Środki na pomoc Ukrainie można przekazać również za pośrednictwem Caritasu. Polski oddział tej międzynarodowej fundacji zachęca do dokonywania wpłat poprzez swoją stronę internetową. Można też wysłać SMS-a o treści UKRAINA na nr 72052 w cenie 2,46 zł. Zbiórkę prowadzi także Diakonia Polska, która jest organizacją pozarządową i reprezentuje ogólnopolską działalność charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, największej wspólnoty protestanckiej w naszym kraju. Diakonia współpracuje m.in. z Kościołem luterańskim na Ukrainie i biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. 

18. Akcja #RAZEMdlaUKRAINY to skoordynowane działanie wielu organizacji pomocowych.

19. Są też działania praktyczne. Fundacja Dobre Jutro organizuje na Podkarpaciu miejsca noclegowe dla Ukraińców i Polaków mieszkających na Ukrainie. Jeżeli ktoś szuka informacji o doraźnej pomocy tu i teraz to Fundacja jest dobry miejscem. 

Przedruk na bazie artykułu z wyborcza.pl,   autor: Rafał Pikuła, „Chcesz pomóc Ukrainie? Lista miejsc w internecie, gdzie zrobisz to szybko i pewnie” https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,28149579,chcesz-pomoc-ukrainie-przez-internet-lista-miejsc-gdzie-to.html?fbclid=IwAR28VzGsjfS9Ui-MsWQPWyywQMp82XXaZHPWRaYlJd4sc7G_XBfSUfIygQ0&disableRedirects=true#S.mamut-K.C-B.1-L.2.zw

 

udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin